Rüzgarda en iyi teklifler Enerjisa ve Enercon’dan

Bakanlığın yapmış olduğu Rüzgar Enerjisi ihalesinde en iyi teklifleri veren şirketler arasında Enercon ve Enerjisa yer aldı.

Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanlığının, 4 ayrı bölge için toplam bin megavatlık Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihalesi 9 şirketin katılımıyla yapıldı. Bu kapsamda açık eksiltme usulüyle meydana getirilen 250’şer megavat kapasiteli Aydın ve Çanakkale bölgesine en düşük teklifi Enerjisa Üretim Santralleri AŞ verirken, Muğla ve Balıkesir bağlantı bölgesi ihalesinin 250 megavatlık ihalesinde kilovatsaat başına en düşük teklifi veren şirket Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri LTD. ŞTİ. Oldu.
Enerji ve doğal Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen Rüzgar YEKA -2 ihalesinde Aydın, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale bölgeleri için toplam bin megavatlık kapasite tahsisi yapıldı.

YEKA-2 ile daha önce yapılmış bin megavat rüzgar YEKA’dan sonrasında 4 bölgede 250’şer megavat olmak üzere ikinci bin megavatın Türkiye’ye kazanmıştırrılması hedefleniyor. Bakanlıkta yapılan ihalenin komisyon başkanlığını Enerji ve tabii Kaynaklar Bakan desteksı Abdullah Tancan yaptı

AYDIN VE ÇANAKKALE BAĞLANTI BÖLGESİNE EN DÜŞÜK FİYATI ENERJİSA VERDİ

Enerji ve tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen, bin megavatlık Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) – 2 yarışmasında, Aydın bağlantı bölgesi 250 megavatlık ilk ihalede kilovatsaat başına en düşük teklifi 4,56 dolar/cent , Çanakkale bölgesinin 250 megavatlık ihalesinde kilovatsaat başına en düşük teklifi 3,67 dolar-cent le Enerjisa Üretim Santralleri AŞ verdi

MUĞLA VE BALIKESİR’DE EN DÜŞÜK TEKLİF ENERCORN’DAN GELDİ

Enerji ve doğal Kaynaklar Bakanlığının rüzgar enerjisine dayalı Yenilebilir Enerji Kaynak Alanlar (YEKA) ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin Muğla ve Balıkesir bağlantı bölgesi ihalelerini kazanan firma Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri LTD. ŞTİ. Oldu. Firma, Muğla bağlantı bölgesi için 250 megavatlık ikinci ihalede kilovatsaat başına 4,00 dolar/cent, Balıkesir bölgesinin 250 megavatlık ihalesinde kilovatsaat başına 3,53 dolar-cent’lik en düşük teklifi verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*